Kondak 1
Tebi, vojvotkinji koja se bori za nas, uznosimo pesme pobedne,
a izbavivši se od zla, pesme zahvalne, mi, sluge tvoje, Bogorodice.
No, pošto imaš moć nepobedivu, od svake nas opasnosti izbavi,
da Ti kličemo: Raduj se, Nevesto Nenevesna!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - -- - - - - -- - - -- -
Ikos 8
Neopisana Reč beše sva među zemnima, no nikako ne odvojivši se od nebeskih.
Jer ne beše promena mesta božansko silaženje i rođenje od Djeve, koja primi Boga,
i koja sluša ovo: Raduj se smestište nesmestivog Boga; raduj se vrata veličanstvene tajne!
Raduj se, Ti, o kojoj sa sumnjom slušaju nevernici; raduj se, nesumnjiva pohvalo vernih!
Raduj se, presveta kolesnice Onoga koji je na heruvimima; raduj se, preslavno stanište Onoga koji je na serafimima! Raduj se, jer si suprotnosti ujedinila; raduj se, jer si devičanstvo i rođenje spojila! Raduj se, jer se tobom prestup zagladi; raduj se, jer se tobom raj otvori!
Raduj se, ključu carstva Hristovoga; raduj se nado večnih dobara!Raduj se Nevesto Nenevesna!
Kondak 13
O, svehvalna Mati, koja rodi reč svetiju od svih svetih, primivši ovaj sadašnji prinos, izbavi od napasti svake i oslobodi od budućih muka sve koji Ti kliču: Aliluja!
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
2 comments:
Ode ti u monahinje ...
Nisam jos dotle dogurala. Ovo su reči one pesme koju ti imaš na blogu, odnosno link na nju, početak i kraj i jedan deo iz sredine. Moćno zvuči hor, a i kad čitaš lepo akatist, osećaš slično ushićenje kao kad slušaš hor. "Raduj se..."
Post a Comment