Thursday, December 13, 2007

Pesma iz "Tvrđave"

U zivljenju, u trpljenju
srce blijedi, srce vene,
sjena slijedi bivšeg mene,
u trpljenju, u življenju.

Izgubih se u traženju.
Ja sam bio, ja sam i sad.
Nisam bio, nisam ni sad.

Izgubih se u traženju.
U lutanju, u snovima
noć me rubi, dan me vraća.
Dan se gubi, život kraća,
u snovima , u lutanju.

U nadanju, u čekanju
život snijem, a snom živim.
Srce krijem, srce krivim
što ne živim, sto još snijem,
u čekanju, u nadanju.

2 comments:

Slavko said...

Meša je čudo.

Slavko said...

I blog arhiva postavljena ...