Mesec je mlad zaljuljao grad
Na lahoru mrak prosušio lak
Po baštama su prve Noćne Frajle nikle
Večeras dodaj malo kremena u štikle
I odigraj cool... Potpuno cool
Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv
Načini svaki korak ovom istom strašću
I pregazićeš more na tom hodočašću
Ako ostane cool... Sasvim cool
Sve ima svoje... I vatra i led
U kap se spoje... I čemer i med
Sve ima svoje... Vrlina i greh
Tuge postoje da bi prizvale smeh
Malecka... Ponoć zvecka
A tvoja bajka i dalje sja
Malecka... Suza pecka
Al' šta bi s gunđalom ko ja?
Ti samo odigraj cool
Noć je ko neki druid smućkala fluid
I vazduh sladunja k'o mošorinska dunja
U tebi noćas uzbuđeno srndać dršće
Nemir čerge koja stigne na raskršće
Odradi to cool... Strogo cool
Sve ima svoje... Kad mrzne il' vri
Kad menja boje... Kad vene il' zri
Sve ima svoje... Početak i kraj
Tame postoje da bi prizvale sjaj
Đorđe Balašević
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
2 comments:
From: Slavko
To: Svetlana Saponjic
Sent: Thursday, December 06, 2007 9:12 AM
Subject: Re: ko li je ovo napisao?
Ej, sta ja uvek pronadjem?
Ne znam koji si se k. uredila neki dan, kao da je pitanje nedostaka privlacnosti.
Primjecujem i ja detalje oblacenja, ne samo ti.
Zamalo onaj dan ne predlozih da odemo negdje zajedno, te da mi Ti fino kazes da idem sam dalje i da ostvarim svoj motiv ...
Ali vidim da nas svaki oblik komunikacije samo povredjuje.
sl
Pa pronasao si "Ognjenu" na osnovu par stihova i to na jekavici, pa mozda pronadjes i cele ove druge dve pesme. Jako dobro sa tobom komuniciram, i ti to znas, savrseno se razumemo i uklapamo...mogli smo da odemo negde zajedno, ali to si ti trebao da kazes, i ti nesto da uradis, glupo je da te ja uvek jurim. Ako mene pitas, ne treba da ides, nego treba ZAJEDNO da se lecimo, svim dusom i srcem da navijamo za NAS, pa tek onda ako ne uspemo, idi, zasto bih te zadrzavala. Glupo je da sedis tamo sam, ja ovamo sama, i? Sta smo uradili? Dodji, misu, da se volimo, mazimo, pazimo i zovemo Djorde...pratimo peti i deveti dan i sve ce biti dobro. Ovako ZAISTA gubimo vreme, a ne onako kad ti ja "smetam" nedeljom ujutro. P.S. pisala sam ti mail koji srecom nisam poslala, a i ovaj komentar sam malo promenila, srecom! Jezik mi je katastrofa, ali katastrofa brzi od pameti...
Post a Comment