Tuesday, July 17, 2007

Zakasneli izveštaj sa puta po istočnoj Srbiji

Vrelo Mlave

Manastir Gornjak u dolini Mlave




Na ovakva putovanja najbolje je ići sa planinarima, zato što se oni em lepo napešače i nauživaju na svežem vazduhu, em posete što je važno - obično manastire ili neka druga važna mesta....ali, moja kuma nije baš luda za planinarenjem, više je ležeći tip, pa smo tako uglavnom obišli manastire i vrelo Mlave (na moje insistiranje). Put se opravdano zove auto-strada, jer je bogami prilično opasno za vožnju. Srećom, retki su automobili, bar u onom delu od Gornjaka do Žagubice. Livade i čuke ostavljam meni i Mlati da se naslađujemo.

No comments: